Zpět na archiv

Jindřichohradecký půlmaraton 2016

První ročník jindřichohradeckého půlmaratonu se uskutečnil 25. června 2016 za účasti generálního ředitele Tecnocapu Alfonso D´Agostino.
Podmínky byly vcelku extrémní, z původně velmi teplého letního počasí (32 stupňů celsia) se zhruba na 7. kilometru rozpršelo do přívalových dešťů a padaly také kroupy. V okolí sv. Barbory tekly po trase potoky vody, které znesnadňovaly jakýkoliv pohyb. Kroupy velikosti cca 2-3 cm téměř znemožnily předávku štafety v Ratiboři.
Těmto podmínkám čelilo 241 běžců jednotlivců a 46 dvoučlenných štafet.
Sami organizátoři vyslovili velkou poklonu a uznání všem běžcům, kteří závod dokončili v tak extrémním dešti.
Vítězem závodu se stal jindřichohradecký Michal Šimeček v čase 1:21:45. Nejlepší žena Petra Vymlátilová z Rungo.cz doběhla v čase 1:38:04. Nejlepší štafeta Tadeáš Vítek a Lukáš Háva z Počátek doběhla v čase 1:29:26.
A. D´Agostino doběhl na 15. místě ve své věkové kategorii, na 175. místě v absolutním hodnocení v čase 2:08:09